تیپ شخصیت INTJ

خانه / تیپ شناسی mbti / تیپ شخصیت INTJ
تیپ شخصیت INTJ

تیپ شخصیت INTJ

 

INTJ درونگرا شهودی متفکر قضاوت گر

The Architect

شخصی است که دارای ویژگی های شخصیتی درون گرا ، شهودی ، تفکر و قضاوت است. این تکنسین های متفکر,  عاشق به کمال رساندن جزئیات زندگی ، استفاده از خلاقیت و عقلانیت در هر کاری هستند.

دنیای درونی آنها اغلب یک دنیای خصوصی و پیچیده است

دوست دارند وقت کافی برای شارژ مجدد و تفکر درون نگرانه داشته باشند. آنها تمایل دارند که به شهود قوی خود گوش فرا دهند و دوست دارند ببینند که چگونه همه چیز به هم متصل می شود.

 

اونها در تنهایی و خلوت زندگی میکنند و از بهم خوردن تمرکز و تخیل و افکارشون بشدت اذیت میشوند .

تیپ شخصیت INTJ

این تیپ شخصیت بسیار مک یاب و در هر عصری نمونه هایی بارز را از اونها در تیپ منفی و مثبتشون میتوانید ببینید

مانند جمز باند یا شرلوک هولمز و نمونه هایی دیگر که در ادامه تصاویرشان را برایتان قرار خواهم داد.

روشنفکران بسیار منطقی  هستند. آنها تصمیمات را بر اساس آنچه منطقی است تنظیم می کنند و ممکن است ارتباط عاطفی برای آنها دشوارتر باشد. البته اگر عاشق شوند بشدت عاشق میگردند. آنها منظم هستند و پیروی از یک طرح را ترجیح می دهند. آنها عاشق تعیین و دستیابی به اهداف هستند.

 
 
 
 
 
 
 
افراد قدرتمندی هستند که به دنبال روش های جدیدی برای دیدن مسائل هستند. آنها بصیر هستند و از تفاهمات جدید لذت می برند. آنها غالباً مقدار زیادی از خود را حفظ می کنند و از بین 16 تیپ شخصیتی مستقل ترین افراد محسوب می شوند.
 

تیپ شخصیت INTJ

آنها اعتماد به نفس دارند و ترجیح می دهند به آینده نگاه کنند تا به گذشته. آنها سازندگان سیستم ها و کاربردهای مدل های نظری هستند و بر ام
کانات تمرکز می کنند. آنها تمایل دارند شغلهایی را انتخاب كنند كه در آنها استقلال زیادی داشته باشد.
 

ممکن است مشارکت در مکالمه های اجتماعی را دشوار بدانند همچنین ممکن است آنها نتوانند به همان اندازه که اطرافیان تمایل دارند ، از آنها تعریف و تمجید کنند.

INTJ ها هاله ای از “قطعیت” ، اعتماد به نفس را ارائه می دهند. این اعتماد به نفس ، که گاهی اوقات با استکبار  بسادگی اشتباه گرفته می شود ، در واقع ماهیتی کاملاً خاص دارد. منبع آن در سیستم های دانش تخصصی نهفته است. اکثر افراد از این نوع ساخت آن را از سنین پایین آغاز می کنند.مانند بچه هایی که از سنین پایین میبینید بشدت بدنبال یادگیری و در رشته ای متمرکز شدن را دارند. وقتی نوبت به حوزه های تخصصی می رسد آنها می توانند تقریباً بلافاصله میگویند که می توانند به شما کمک کنند یا خیر ، و اگر چنین است ، چگونه.

INTJ ها می دانند چه می دانند ، و شاید مهمتر از آن ، آنها می دانند آنچه را نمی دانند

او می تواند تنها باشد. به عنوان یكی از نادرترین تیپ های شخصیتی – و  این را خیلی خوب می دانند. منطقی و زودرنج است .

این شخصیت ها می توانند هم جسورترین افراد رویاپرداز و هم تلخ ترین افراد بدبین باشند.  بر این باورند که با اراده و هوش می توانند به چالش برانگیزترین اهداف نیز دست یابند.
اما ممکن است آنها در مورد طبیعت بشر به طور کلی بدبین باشند ، با این فرض که اکثر مردم تنبل ،غیر قابل تصور هستند و اکثرا در حد متوسط میمانند. عزت نفس خود را از دانش و دقت ذهنی خود می گیرند. در مدرسه ممکن است به افرادی با این تیپ شخصیتی “کرم کتاب یا خرخوان گفته شود.
 
 
 
 
اما بسیاری از معماران به جای استفاده از این برچسب ها به عنوان توهین ، آنها را در آغوش می کشند. یعنی خوششان هم میآید و این القاب را حسن میدانند.
 
آنها به توانایی خود در یادگیری در مورد  هر موضوعی که مورد علاقه آنها است  اطمینان دارند
 
صبر کمی در قبال فضولی ، حواس پرتی بخصوص در کار دارند. با این اوصاف ، اشتباه است اگر این شخصیت ها را کسل کننده یا بی روح تلقی کنیم
 
بسیاری از آنها به شوخ طبعی خاص خود معروف هستند و در زیر فضای بیرونی جدی خود ، اغلب دارای شوخ طبعی تیز  و طنزی معنا دار و گاهی طعنه آمیز و بسیار دقیق هستند.
 
 
 
 
درونگرای شهودی متفکر قضاوتگر  همه چیز را زیر سوال می برند. بسیاری از تیپ های شخصیتی با تکیه بر خرد متعارف و مهارت افراد دیگر در طول زندگی به وضعیت موجود اعتماد می کنند.
اما معماران بدلیل بدبینی شان  ترجیح می دهند خودشان کشف کنند.
 
از سازندگان انواع  سیستم ها شناخته می شوند ، چون تخیلی  غیرمعمول دارند و جالب این است که میتوان به تخیلشان اطمینان کرد ازبس که خودشان را در اون چیزی که میخواهند ایجاد کنند میبینند
 
در تلاش برای یافتن راه های بهتر انجام کار ، آنها از شکستن قوانین و یا عدم پذیرش خطر نمی ترسند – در واقع ، آنها ترجیح می دهند از آن لذت ببرند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
یک ایده جدید از نظر اونها  ارزش هیچ چیزی را ندارد مگر اینکه واقعاً جواب دهد.
معماران می خواهند موفق باشند ، نه فقط مبتکر.
آنها با استفاده از تمام قدرت بصیرت ، منطق و قدرت اراده خود ، انگیزه های خود و اطرافیان را برمی انگیزانند تا موفق شوند و به کسی که بدون اندیشه انتقاد کند و موجب هدر رفتن وقتشان شوند مطمئنا رحم نمیکنند و آن بهشت را ناگهان به جهنم بدل خواهند ساخت..
افراد از این نوع افراد کمال گرا هستند
و ظاهراً  دارای یک ظرفیت بی پایان برای بهبود هر چیزی که به آن علاقه داشته باشد ، هستند.
آنچه مانع از گرفتاری مزمن روحی و آشکار  آنها در این کمال طلبی می شود ، عمل گرایی استکه بوسیله
مشغله ای کامل از این حیث مانند مطالعات تحقیقاتی فوق العاده سنگین و مستمر اونها رو از فکر در باره خودشان و مشکلات و گرفتاری هایی از این دست  رها مینماید.
 
 
 
 
 
استقلال طلبی
 
این تیپ شخصیتی با یک رگه مستقل شدید همراه است. معماران بدشان نمی آید که به تنهایی اقدام کنند ، شاید به این دلیل که دوست ندارند خواسته ها و برنامه های دیگران را در نظر بگیرنددوست دارند بدون اینکه از کسی نظری بخواهند کار خد را اعمال نمایند و اصلا دوست ندارند که یکی بیاید و تا اونها هستند پروژه ای را جلو ببرد و اونها منتظر بشن تا اون کارش را به اتمام برساند دوست دارند که خودشان حتی المقدور کار را بدست گرفته و تنها و براحتی انجامش دهند.
 
 آنها تمایل دارند که عقلانیت و موفقیت را بر ادب و خوشرویی مقدم بدانند – به عبارت دیگر ، آنها ترجیح می دهند درست باشند تا محبوب.این ممکن است توضیح دهد که چرا بسیاری از شخصیت های شرور خیالی از این تیپ شخصیتی الگو گرفته اند
ازآنجا که معماران از حقیقت و عمق وام میگیرند ، بسیاری از کارهای معمول اجتماعی – از صحبت های کوچک  ممکن است از نظر آنها پوچ یا کاملا احمقانه به نظر برسند.
در نتیجه ، آنها ممکن است به طور ناخواسته بی ادب یا حتی توهین آمیز برخورد کنند ،در حالی که فقط قصد دارند صادق باشند..
 
 
 
منطقی – معماران به ذهن خود می بالند. از نظر آنها ، تقریباً هر موقعیتی می تواند به فرصتی برای گسترش دانش و مهارتهای تفکر منطقی آنها تبدیل شود. به لطف این طرز فکر ، آنها می توانند راه حل های ابتکاری حتی برای سخت ترین مشکلات را نیز در نظر بگیرند
 
محقق:تعداد کمی از شخصیت ها به اندازه آنها خود را  وقف شکل گیری عقاید مبتنی بر شواهد میکنند.. آنها به جای فرضیه ها ، نتیجه گیری خود را بر اساس تحقیق و تحلیل انجام می دهند.
این به آنها اعتماد به نفس می دهد که حتی در صورت اختلاف نظر برای ایستادن در برابر ایده هایشان مصمم ایستادگی نمایند.
 
 

تیپ INTJ در برخی از شخصیت های شهیر دنیا

بیشتر بدانید

چه کسی یک معمار (INTJ) است؟

INTJ ها درون گرایان واقعی هستند. این تیپ شخصیتی در شرکت خودشان ساکت ، محفوظ و راحت است. INTJ ها معمولاً خودکفا هستند و ترجیح می دهند به تنهایی کار کنند تا در یک گروه. معاشرت ، انرژی این تیپ شخصیتی را به میزان قابل توجهی تخلیه می کند و باعث می شود آنها نیاز به شارژ مجدد داشته باشند. با صحبت های کوچک ، یک INTJ را کاهش ندهید! آنها بیشتر به ایده ها و نظریه های بزرگ علاقه مند هستند. هنگام مشاهده جهان ، INTJ ها مرتباً س questionال می کنند که چرا همه چیز به روشی که اتفاق می افتد رخ می دهد؟ عدم اطمینان دشمن INTJ است. آنها در تدوین برنامه ها و استراتژی ها برای هر احتمالی سرآمد هستند.

 

این شخصیت ها می توانند هم جسورترین افراد رویاپرداز و هم تلخ ترین افراد بدبین باشند. معماران بر این باورند که با اراده و هوش می توانند به چالش برانگیزترین اهداف نیز دست یابند. اما ممکن است آنها در مورد طبیعت بشر به طور کلی بدبین باشند ، با این فرض که اکثر مردم تنبل ، غیرتصوربن هستند یا به سادگی محکوم به حد متوسط ​​هستند.

معماران عزت نفس خود را از دانش و دقت ذهنی خود می گیرند. در مدرسه ممکن است به افرادی با این تیپ شخصیتی “کرم کتاب” یا “اعصاب” گفته شود. اما بسیاری از معماران به جای استفاده از این برچسب ها به عنوان توهین ، آنها را در آغوش می کشند. آنها به توانایی خود در یادگیری در مورد – و تسلط بر – هر موضوعی که مورد علاقه آنها است ، اعم از کدگذاری یا موسیقی کاپوئرا یا کلاسیک ، اطمینان دارند

ویژگی های شهودی و تفکر ، هسته اصلی تیپ شخصیتی INTJ را تشکیل می دهد ، و این افراد را بسیار باهوش ، ذهن باز و فایده گرا می سازد ، توانایی عملکردهای شگفت انگیز فکری ، به ویژه در زمینه های علمی یا فناوری. افراد با این تیپ شخصیتی عقیده راسخ دارند که باهوش هستند و توانایی انجام بسیاری از امور را دارند. ذهن سریع و همه کاره آنها به آنها امکان می دهد از چالش های فکری لذت ببرند و وقتی تحریک فکری نشوند احساس کسالت می کنند

بلند پروازانه INTJ

متفکرانی بلند پرواز ، با اعتماد به نفس ، آگاهانه و دوربرد هستند. انتخاب های شغلی معمولی INTJ در علوم و مهندسی است و برخی از آنها چالش کافی را در دنیای تجارت در زمینه هایی که شامل سازماندهی و برنامه ریزی استراتژیک است پیدا می کنند. دیگران ممکن است دروغین INTJ را سخت و سخت گیرانه تصور کنند. هیچ چیز فراتر از حقیقت نیست ، زیرا INTJ متعهد است که همیشه بهترین استراتژی عینی را برای اجرای ایده های خود پیدا کند

بی رحم

افراد با تیپ شخصیتی INTJ در مورد تجزیه و تحلیل سودمندی روش ها یا ایده ها بیرحم هستند. در حالی که برخی از انواع دیگر با خوشحالی این استدلال را که کارها همیشه به این ترتیب انجام شده اند می پذیرند ، INTJ رویه های موجود را زیر سوال می برد و آنها را به چالش می کشد. این باعث می شود که آنها تصمیم گیرنده کارآمد و بی طرفی باشند ، غالباً در سنین بسیار پایین. INTJ ها معمولاً بی رحمانه صادق ، مستقیم و منطقی هستند. آنها آنچه را که واقعاً فکر می کنند می گویند و راه حلهایی ارائه می دهند که از نظر آنها درست است ، بدون اینکه سخنانشان را قند قند بزنند. آنها بیشتر از اینکه به قلب خود باشند به سر خود متکی هستند و تمایل به سرکوب یا محافظت از احساسات خود دارند

سختی ها

بسیاری از INTJ ها در برخورد با هر چیزی که نیازی به استدلال منطقی نداشته باشد مشکل دارند و این ضعف به ویژه در روابط بین فردی مشهود است. INTJ ها اداره روابط عاشقانه خصوصاً در مراحل اولیه برایشان  بسیار دشوار است

شما حق عقیده ندارید شما حق دارید نظر آگاهانه خود را داشته باشید. هیچ کس حق ندارد نادان باشد

معماران می توانند یک فکر باشند ، و صبر کمی در مورد بیهوده گویی ، حواس پرتی یا شایعات بیکار دارند. با این اوصاف ، اشتباه است اگر این شخصیت ها را کسل کننده یا بی روح بیان کنیم. بسیاری از معماران به شوخ طبعی بی ادبانه خود معروف هستند و در زیر فضای بیرونی جدی خود ، اغلب دارای شوخ طبعی تیز ، کاملاً تمسخرآمیز هستند.

یافتن راهی بهتر

معماران همه چیز را زیر سوال می برند.

بسیاری از تیپ های شخصیتی با تکیه بر خرد متعارف و مهارت افراد دیگر در طول زندگی به وضعیت موجود اعتماد می کنند. اما معماران همیشه بدبین ترجیح می دهند کشف خود را انجام دهند. آنها در تلاش برای یافتن راه های بهتر انجام دادن کارها ، از شکستن قوانین یا به خطر انداختن هراس ندارند – در واقع ، آنها ترجیح می دهند از آن لذت ببرند. اما همانطور که هرکسی با این تیپ شخصیتی به شما می گوید ، یک ایده جدید ارزش هیچ چیزی را ندارد مگر اینکه واقعاً جواب دهد. معماران می خواهند موفق باشند ، نه فقط مبتکر. آنها با استفاده از تمام قدرت بصیرت ، منطق و قدرت اراده خود ، انگیزه های یک ذهنیتی را برای پروژه های اشتیاق خود به ارمغان می آورند. و بهشت ​​به کسی کمک می کند که با اجرای قوانین بیهوده یا ارائه اندیشه ضعیف ، سرعت آنها را کاهش دهد

تیپ شخصیت ESTJ

تیپ شخصیت ESTJ ESTJ ها سنت گرایان سخت کوشی هستند که مشتاق به عهده گرفتن مسئولیت سازماندهی پروژه ها و افراد هستند. ESTJهای منظم، مطیع قوانین و وظیفه شناس، دوست دارند کارها را انجام دهند و تمایل دارند پروژه ها را به روشی سیستماتیک و روشمند انجام دهند. ESTJ ها سازمان

مطالعه مقاله
تیپ شخصیت Esfp

تیپ شخصیت Esfp ESFP ها سرگرمی های با نشاطی هستند که اطرافیان خود را مجذوب خود می کنند و درگیر می کنند. آنها خودجوش، پرانرژی و سرگرم کننده هستند و از چیزهای اطراف خود لذت می برند: غذا، لباس، طبیعت، حیوانات و به ویژه مردم. ESFP ها معمولاً گرم و پرحرف

مطالعه مقاله
تیپ شخصیت Estp

تیپ شخصیت Estp کارآفرین (ESTP) کیست؟ کارآفرین (ESTP) کسی که با است برونگرا ، ناظر ، تفکر ، و عامل صفات شخصیتی. آنها تمایل دارند پرانرژی و کنش گرا باشند و به طرز ماهرانه ای در هر چیزی که در مقابلشان است حرکت می کنند. آنها عاشق کشف فرصت های زندگی هستند، چه معاشرت با دیگران و کارآفرینان همیشه بر محیط

مطالعه مقاله
عقده ها و الگوهای شخصیتی

ویدئو کست انواع مردان و زنان عقده هسته ای کهن الگویی دارند عقده چیست عقده ها و الگوهای شخصیتی سازماندهی شخصیت انسان بر اساس پترن و الگوهای کهن شکل میگیرد یا در زندگی او الگوهای دیگری ایجاد شده اند که شخصیت او در روانش را تشکیل خواهند داد؟   تیپولوژی

مطالعه مقاله
تیپ شخصیتی و کهن الگوها

تیپ شخصیتی و کهن الگوها

مطالعه مقاله
تیپ ISTJ درونگرا – حسی – فکری – قضاوتگر

تیپ ISTJ درونگرا - حسی - فکری - قضاوتگر   مخفف اختصاری است که برای توصیف یکی از شانزده تیپ شخصیتی ایجاد شده توسط کاتارین بریگز و ایزابل مایرز استفاده شده است . مخفف کلمات Introverted، Sensing، Thinking، Judging است. ISTJ فردی را نشان می دهد که با صرف وقت صرف (انرژی درون) انرژی می گیرد

مطالعه مقاله
تیپ ISFJ درونگرای حسی – احساسی – قضاوتگر

تیپ ISFJ درونگرای حسی - احساسی - قضاوتگر ویژگی های شخصیتی ISFJ انواع ISFJ برای تأمین انرژی مجدد به زمان تنها نیاز دارند. آنها متفکرانی مستقل و خودکفا هستند. آنها بسیار مشاهده می کنند و ترجیح می دهند جزئیات هر موقعیتی را متمرکز کنند. آنها تجربه گذشته و درک های اخیر را گوش می

مطالعه مقاله
درونگرایی Introvert

درونگرا چیست؟ فهرست محتوا درونگرا چیست؟ 2 علائم مشترک.. 3 1 -در اطراف بودن افراد باعث کاهش انرژی شما می شود 3 2 -از تنهایی لذت می برید 4 3 -شما یک گروه کوچک از دوستان نزدیک دارید 4 4 -مردم غالباً شما را به عنوان ساکت توصیف می کنند

مطالعه مقاله
تیپ شخصیت INTJ

تیپ شخصیت INTJ INTJ درونگرا شهودی متفکر قضاوت گرThe Architectشخصی است که دارای ویژگی های شخصیتی درون گرا ، شهودی ، تفکر و قضاوت است. این تکنسین های متفکر,  عاشق به کمال رساندن جزئیات زندگی ، استفاده از خلاقیت و عقلانیت در هر کاری هستند.دنیای درونی آنها اغلب یک دنیای خصوصی

مطالعه مقاله

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

AllEscort