تیپ شناسی mbtiدسته‌بندی نشده

تیپ شخصیت Estp

تیپ شخصیت Estp

کارآفرین (ESTP) کیست؟

کارآفرین (ESTP) کسی که با است برونگرا ، ناظر ، تفکر ، و عامل صفات شخصیتی. آنها تمایل دارند پرانرژی و کنش گرا باشند و به طرز ماهرانه ای در هر چیزی که در مقابلشان است حرکت می کنند. آنها عاشق کشف فرصت های زندگی هستند، چه معاشرت با دیگران و

کارآفرینان همیشه بر محیط اطراف خود تأثیر می گذارند – بهترین راه برای شناسایی آنها در یک مهمانی این است که در حین حرکت از گروهی به گروه دیگر به دنبال گردابی از افرادی باشید که در اطراف آنها می چرخند. شخصیت‌های کارآفرین که با طنز بی‌پرده و خاکی می‌خندند و سرگرم می‌شوند، دوست دارند در مرکز توجه باشند. اگر از یکی از مخاطبان خواسته شود روی صحنه بیاید، کارآفرینان داوطلب می شوند – یا داوطلبانه دوست خجالتی را ارائه می دهند.

تئوری، مفاهیم انتزاعی و بحث های پر شور در مورد مسائل جهانی و پیامدهای آنها، کارآفرینان را برای مدت طولانی علاقه مند نمی کند. کارآفرینان مکالمه خود را پرانرژی، با دوز خوبی از هوش نگه می دارند، اما دوست دارند در مورد آنچه هست صحبت کنند – یا بهتر است بگوییم، فقط بیرون بروند و آن را انجام دهند. کارآفرینان قبل از اینکه نگاه کنند می پرند و اشتباهات خود را در حین حرکت اصلاح می کنند، به جای اینکه بیکار بنشینند، موارد احتمالی و بندهای فرار را آماده کنند.

 

غواصی درست در

کارآفرینان محتمل ترین تیپ شخصیتی هستند که می توانند سبک زندگی خود را با رفتارهای پرخطر بسازند. آنها در لحظه زندگی می کنند و در عمل فرو می روند – آنها چشم طوفان هستند. افراد با تیپ شخصیتی کارآفرین از نمایش، اشتیاق و لذت لذت می برند، نه برای هیجانات عاطفی، بلکه به این دلیل که برای ذهن منطقی آنها بسیار تحریک کننده است. آنها مجبورند تصمیمات مهمی را بر اساس واقعیت واقعی و آنی در فرآیندی از واکنش محرک عقلانی سریع اتخاذ کنند.

این امر مدرسه و سایر محیط های بسیار سازمان یافته را به چالشی برای کارآفرینان تبدیل می کند. مطمئناً به این دلیل نیست که آنها باهوش نیستند، و می توانند به خوبی انجام دهند، اما رویکرد آموزشی و آموزشی آموزش رسمی بسیار دور از یادگیری عملی است که کارآفرینان از آن لذت می برند. به پختگی زیادی نیاز است تا این فرآیند را وسیله ای ضروری برای رسیدن به هدف بدانیم، چیزی که فرصت های هیجان انگیزتری ایجاد می کند.

همچنین چالش برانگیز این است که برای کارآفرینان، استفاده از قطب‌نمای اخلاقی خودشان نسبت به دیگران منطقی‌تر است. قوانینی ساخته شده بودند که شکسته شوند. این احساسی است که تعداد کمی از مربیان دبیرستان یا سرپرستان شرکتی احتمالاً در آن سهیم هستند و می تواند شخصیت های کارآفرین را به شهرت خاصی برساند. اما اگر آنها مشکل آفرینی را به حداقل برسانند، انرژی خود را مهار کنند و از طریق چیزهای خسته کننده تمرکز کنند، کارآفرینان نیرویی هستند که باید با آنها در نظر گرفت.

مسیر کمتر پیموده شده

کارآفرینان با درک ترین و بدون فیلترترین دیدگاه از هر نوع، مهارت منحصر به فردی در توجه به تغییرات کوچک دارند. افراد با این تیپ شخصیتی چه تغییر در حالت چهره، چه یک سبک لباس جدید یا یک عادت شکسته، افکار و انگیزه های پنهانی را دنبال می کنند که اکثر تیپ ها خوش شانس هستند که اصلاً چیز خاصی را انتخاب کنند. کارآفرینان فوراً از این مشاهدات استفاده می‌کنند، تغییر را فراخوانی می‌کنند و سؤالاتی می‌پرسند، اغلب با توجه کمی به حساسیت. کارآفرینان باید به خاطر داشته باشند که همه نمی خواهند رازها و تصمیماتشان پخش شود.

گاهی اوقات مشاهده و اقدام آنی کارآفرینان همان چیزی است که لازم است، مانند برخی از محیط های شرکتی، و به ویژه در مواقع اضطراری.

اگر کارآفرینان مراقب نباشند، ممکن است در لحظه بیش از حد گرفتار شوند، کارها را بیش از حد انجام دهند، و با افراد حساس تر برخورد کنند، یا فراموش کنند که مراقب سلامت و ایمنی خود باشند. تنها چهار درصد از جمعیت را تشکیل می‌دهند، فقط به اندازه کافی کارآفرین وجود دارد که همه چیز را تند و رقابتی نگه دارد، و نه آنقدر که باعث ایجاد یک خطر سیستماتیک شود.

کارآفرینان سرشار از اشتیاق و انرژی هستند که با یک ذهن منطقی، اگر گاهی اوقات حواس پرت شده، تکمیل می شود. الهام‌بخش، متقاعدکننده و رنگارنگ، آنها رهبران طبیعی گروه هستند، همه را در مسیری که کمتر سفر کرده‌اند، می‌کشند و زندگی و هیجان را به هر کجا که می‌روند به ارمغان می‌آورند. قرار دادن این ویژگی ها برای پایانی سازنده و با ارزش، چالش واقعی کارآفرینان است.

ESTPها هیجان‌طلبانی پرانرژی هستند که هنگام خاموش کردن آتش، چه به معنای واقعی یا استعاری، در بهترین حالت خود هستند. آنها حسی از انرژی پویا را به تعامل خود با دیگران و دنیای اطراف خود می آورند. آنها به سرعت موقعیت ها را ارزیابی می کنند و برای پاسخ دادن به مشکلات فوری با راه حل های عملی ماهرانه حرکت می کنند.

ESTPهای فعال و بازیگوش اغلب زندگی مهمانی هستند و حس شوخ طبعی خوبی دارند. آن‌ها از قدرت مشاهدات خود برای ارزیابی مخاطبان خود استفاده می‌کنند و به سرعت وفق می‌دهند تا تعاملات را هیجان‌انگیز نگه دارند. اگرچه آنها معمولاً بسیار اجتماعی به نظر می رسند، اما به ندرت حساس هستند. ESTP ترجیح می دهد مسائل را سریع و احمقانه نگه دارد تا احساسی یا جدی.

ESTP مخفف چیست؟

ESTP مخفف برای توصیف یکی از شانزده تیپ شخصیتی ایجاد شده توسط کاترین بریگز و ایزابل مایرز است . مخفف عبارت Extraverted, Sensing, Thinking, Perceiving است. ESTP فردی را نشان می‌دهد که از زمان صرف شده با دیگران انرژی می‌گیرد (برونگرا)، که به جای ایده‌ها و مفاهیم (حس) بر واقعیت‌ها و جزئیات تمرکز می‌کند، بر اساس منطق و عقل تصمیم می‌گیرد (تفکر) و ترجیح می‌دهد خودجوش و انعطاف‌پذیر باشد. به جای برنامه ریزی و سازماندهی شده (درک). ESTP ها به دلیل رویکرد پر انرژی و فعال به زندگی، گاهی اوقات به عنوان شخصیت های دینامو شناخته می شوند.

 

ارزش ها و انگیزه های ESTP

ESTP ها اغلب ورزشکاران طبیعی هستند. آنها به راحتی در محیط فیزیکی خود حرکت می کنند و به طور معمول بسیار هماهنگ هستند. آنها دوست دارند از این استعداد بدنی در تعقیب هیجان و ماجراجویی استفاده کنند و اغلب از آزمایش مهارت های خود در فعالیت های پرخطر یا حتی خطرناک لذت می برند.

تمرکز ESTP بر اقدام در لحظه است. آنها با محیط خود درگیر هستند و مشکلات عملی را به سرعت حل می کنند. ESTP ها در مواقع اضطراری بسیار عالی هستند، زمانی که می توانند استدلال منطقی خود را در موقعیت هایی که اقدام فوری لازم است به کار ببرند. اهداف بلند مدت برای ESTP که ترجیح می دهد نتایج ملموس را در لحظه ببیند، کمتر جالب است.

چگونه دیگران ESTP را می بینند

اولین چیزی که در مورد ESTP متوجه می شوید احتمالاً انرژی آنها است. آنها اغلب با دوستان و غریبه ها چت می کنند، شوخی می کنند و معاشقه می کنند. آنها از تعامل بازیگوشانه با دیگران و سرگرم کردن اطرافیانشان با شوخ طبعی خود لذت می برند. آنها تمایل دارند مردم را سرپا نگه دارند، و هرگز نمی دانند که ESTP در آینده چه چیزی را مسخره خواهد کرد. ESTP ها بی شرمانه با مردم ارتباط برقرار می کنند، اما علاقه آنها به افراد ممکن است طولانی نباشد. آنها بیشتر در اتاق کار می کنند و با همه می خندند تا اینکه عمیقاً با یک نفر درگیر شوند.

ESTP ها در محیط فیزیکی خود راحت هستند و همیشه به دنبال برخی اقدامات یا فعالیت هستند. آنها معمولاً به طور طبیعی هماهنگ‌تر از همه نوع هستند و اغلب در ورزش یا درگیر شدن در فعالیت‌های بدنی مختلف، به‌ویژه فعالیت‌هایی با عنصر خطر یافت می‌شوند. آنها “معتادان آدرنالین” کلیشه ای هستند و ممکن است در حال چتربازی، مسابقه موتور سیکلت یا لذت بردن از سایر ورزش های شدید باشند.

حقایق جالب در مورد ESTP:

 • در معیارهای ویژگی های شخصیتی، به عنوان مسلط، انعطاف پذیر، خواستار و اجتماعی نمره دهید
 • بیشتر در بین بیمارانی که از درد مزمن رنج می برند
 • یکی از چهار نوع که بالاترین سطح قاطعیت را در دانشگاه گزارش می‌کند
 • یکی از دو نوع با کمترین معدل کالج
 • در میان به احتمال زیاد از همه نوع برای ماندن در کالج
 • ارزش‌های کار شامل استقلال، تنوع، استقلال و ساختار است
 • بیش از حد در بین دانشجویان MBA وجود دارد
 • معمولاً در مشاغل بازاریابی، مشاغل ماهر، تجارت و اجرای قانون یافت می شود

 

سرگرمی ها و علایق ESTP

سرگرمی های رایج برای ESTP شامل انواع ورزش ها و فعالیت های ورزشی، به ویژه ورزش های گروهی و فعالیت های مخاطره آمیز یا ماجراجویانه مانند رانندگی با ماشین مسابقه، بوکس یا پرواز است.

 

نقاط قوت

نگرش می تواند انجام دهد . هیچ کس هرگز یک ESTP را تنبل یا نامطمئن خطاب نمی کند، و این رویکرد بسیار مطمئن و قابل انجام به زندگی و کار قطعاً یک نقطه قوت است. افرادی از این نوع زمان بیشتری را صرف عمل می کنند تا فکر کردن، و در حالی که این ممکن است به طور بالقوه غیرعاقلانه و عجولانه به نظر برسد، آنها در واقع اطلاعات را بسیار سریع پردازش می کنند و در حین حرکت مهارتی در بداهه سازی دارند. این باعث می شود که آنها در موقعیت های اضطراری عالی باشند زیرا در حال پرواز فکر می کنند و به طور انعکاسی پاسخ می دهند. 

پررنگ . ESTPها همچنین دارای یک سرسختی ذهنی و حس رقابت هستند که آنها را در پیگیری آنچه به دنبال آن هستند، بی امان می کند. آنها به خوبی به محیط فیزیکی خود واکنش نشان می دهند و می دانند چگونه بر دنیای خود مانور دهند. آنها کارآمد، باهوش، جسور و رانده هستند. و در نتیجه، آن‌ها اغلب به چیزی که می‌خواهند می‌رسند و از ریسک کردن برای رسیدن به آن نمی‌ترسند. 

با شخصیت و اجتماعی . ESTP ها متمرکز بر افراد هستند و تقریباً با هر کسی به خوبی کنار می آیند. آنها نظاره گر و فهیم هستند و مردم را خوب می خوانند. این مزیت این است که به دیگران کمک می کند تا احساس کنند به آنها اهمیت می دهند زیرا ESTP توجه می کند و به طور مناسب پاسخ می دهد. اگرچه ESTP ها ممکن است همیشه نشانه های عاطفی را انتخاب یا اولویت بندی نکنند، اما به سرعت متوجه نیازهای ملموس می شوند و به آنها پاسخ می دهند.

مستقیم . ESTPها کارآمد، واقعی، مستقیم و دقیق هستند. آنها کلمات را خرد نمی کنند و یا نمی خواهند زمان زیادی را صرف چاله زنی و جست و خیز کنند. بسیاری از مردم قدر صداقت و حتی صراحت آنها را می دانند. شما همیشه می دانید با یک ESTP در کجا ایستاده اید. آنها نمی ترسند که آن را همانطور که می بینند صدا کنند. 

نقاط ضعف ESTP

قضاوت کننده . در حالی که قدرت ادراک و مشاهده ESTPها اغلب به عنوان نقاط قوت در نظر گرفته می شود، ممکن است به این معنی باشد که آنها سریعاً موقعیت ها و افراد را پیش داوری می کنند و آنها را بر اساس ادراکات اولیه دسته بندی می کنند. نقطه ضعف این است که آنها به طور بالقوه فرصت های زیادی را برای روابط یا تجربیات سودآور یا لذت بخش صرفاً بر اساس ظاهر اولیه اولیه قربانی می کنند. 

بی تاب . از آنجایی که ESTPها متفکران و انجام دهندگان سریع هستند، آنها به راحتی نسبت به کسانی که با سرعت کمتری نسبت به آنها پردازش می کنند، فاقد ظرفیت عقل سلیم یا هوشمندی خیابانی هستند یا تمایل دارند حساس تر یا احساساتی تر باشند، بی تاب می شوند. آنها احساس می کنند نگرانی های عاطفی دیگران باعث تخلیه غیر ضروری انرژی آنها می شود و ممکن است از آنها رنجیده خاطر شوند. ESTP ها همچنین تمایلی به تحمل شهود یا استدلال های مبتنی بر احساسات ندارند.

بدون ساختار . افرادی از این نوع معمولاً در شرایط اضطراری و اضطراری زندگی می کنند زیرا برنامه ریزی قبلی بسیار کمی انجام می دهند. اگرچه ممکن است با این الگوی زندگی راحت باشند، اما هرج و مرج را برای همه اطرافیانشان ایجاد می کند و می تواند روابط حرفه ای و شخصی آنها را مختل کند. نکته اصلی این است که ESTPها اغلب ساختاریافته و بی انضباط هستند، مهارت‌های مدیریت زمان ضعیفی را به کار می‌گیرند و بسیار بیشتر از آن چیزی که می‌توانند به عهده بگیرند. اغلب به این دلیل که برای نه گفتن مشکل دارند یا از اعتراف خودداری می‌کنند که نمی‌توانند همه چیز را در خود جای دهند. 

ترس مرضی تعهد . ESTP ها از بی حوصلگی متنفرند و می خواهند زندگی همیشه جدید، محرک و جالب باشد. با این حال، واقعیت این است که زندگی اغلب جالب یا بدیع نیست و روابط ممکن است در برخی نقاط کمی کسل کننده شوند. آنها اغلب حوصله و انگیزه لازم برای بیرون کشیدن آن را از طریق نقاط پایین ندارند.

رشد و توسعه ESTP

برای دستیابی به پتانسیل کامل خود، ESTPها باید:

به درون نگاه . ESTPها از وقت گذاشتن برای خود اندیشی و درون نگری سود خواهند برد، به خصوص با افزایش سن. آنها در طول زندگی خود مستعد تمرکز بیرونی هستند و همیشه به محیط خود و نیازهای لحظه ای پاسخ می دهند. توجه مداوم به چیزهای خارج از خود می تواند آنها را از درون نگری سالم منحرف کند و باعث شود که جنبه های مهم شخصیت و رشد خود را نادیده بگیرند و نقاط کور شخصی را نادیده بگیرند. 

عواقب آن را در نظر بگیرید . ESTP ها ریسک پذیری طبیعی هستند و مستعد دنبال کردن رفتارهای پرخطر و ماجراجویی هستند. به طور طبیعی، این احتمال عواقب فاجعه‌بار را به همراه دارد. اگرچه ESTPها کاملاً به توانایی‌های خود اطمینان دارند و معمولاً در این ارزیابی‌های شخصی دقیق هستند، اما از زمان بیشتری که صرف در نظر گرفتن نتایج بالقوه اقدامات و تصمیم‌هایشان می‌شود سود خواهند برد. 

فکر می کنم پیش . ESTP ها آنقدر در زمان حال زندگی می کنند که اغلب قادر به برنامه ریزی موثر برای آینده نیستند. اگرچه آنها از پرواز در کنار صندلی شلوار خود لذت می برند، اما ESTP ها متوجه خواهند شد که از نوشتن حداقل یک طرح یا چارچوب آزاد سود می برند. لزومی ندارد که دقیقاً آن را دنبال کنید، اما می تواند اطمینان حاصل شود که آنها در جهت دستیابی به اهداف شخصی و حرفه ای خود حرکت می کنند. آنها ممکن است از کمک در برنامه ریزی آینده بلند مدت و همچنین توسعه مهارت های مدیریت زمان بهره مند شوند. 

دنبال کنید . زندگی مداوم و پاسخگویی در لحظه می تواند مانع از پیگیری و پیگیری شود. افراد این نوع باید سعی کنند حالت حاد را با مزمن، وضعیت اضطراری یا ضرب الاجل با زندگی منظم متعادل کنند. ESTP ها باید سعی کنند کل پروژه یا مشکل و تأثیرات آتی آن را بررسی کنند، نه فقط به بخش فوری. برای ESTP آسان و حتی راحت است که از فوریت به فوریت بپرید و آتش را یکی یکی خاموش کنید. اما قبل از اینکه به کار بعدی بروید، کارها باید تمام و بسته شوند. 

دفترچه قوانین را بررسی کنید . ESTP ها به طور طبیعی از برنامه ها، سیستم ها و کدهای داخلی خود پیروی می کنند. این به این دلیل نیست که آنها عمداً سرکشی می کنند، بلکه به این دلیل است که آنها اغلب در نظر نمی گیرند که ممکن است قوانین یا پروتکل های تعیین شده ای وجود داشته باشد که باید قبل از غوطه ور شدن در نظر گرفته شوند. اگر به یاد داشته باشند که قبل از شروع برنامه های خود را تأیید کنند، از کشمکش و تنش غیرضروری در محل کار جلوگیری می کنند. 

 

 

estp

شغل های مناسب و نامناسب

در محل کار، ESTP برای حل مشکلات منطقی در لحظه انگیزه دارد. ESTP ها درک کاملی از واقعیت های عینی یک موقعیت و درک خوبی از منابع در اختیار دارند. از آنجا که آنها حقایق زمان حال را درک می کنند، اغلب می توانند به سرعت راهی برای خروج از موقعیت های دشوار ببینند.

ESTP برای انتخاب بهترین رویکرد برای شرایط موجود به تجربه گذشته متکی است. ESTPها عینی و عملی هستند و حس جنبشی از چگونگی کار کردن چیزها دارند. اگرچه ESTP ها ممکن است در تصور ایده های انتزاعی مشکل داشته باشند، اما در رویکرد خود انعطاف پذیر هستند: اگر چیزی منطقی به نظر می رسد، معمولاً مایلند آن را امتحان کنند.

ESTP ها اغلب مشاغلی را انتخاب می کنند که از ورزشکاری، مهارت های مکانیکی یا توانایی آنها در مذاکره با محیط فیزیکی خود بهره می برند. آنها تمایل دارند اشیا را به ایده ها ترجیح دهند و اغلب یک محصول ملموس را دوست دارند. آنها ممکن است در یک جا نشستن مشکل داشته باشند و اغلب از گیر کردن پشت میز اجتناب می کنند.

ESTP ها شغلی را دوست دارند که کمی غیرقابل پیش بینی است و در طول روز کاری به آنها سرگرمی و ماجراجویی می دهد. آن‌ها شغلی می‌خواهند که به آنها انعطاف‌پذیری زیادی برای حل مشکلات در محل، بدون فشار برای پیروی از رویه‌ها یا برنامه‌های تعیین شده، بدهد.

مشاغل برتر برای ESTP

مشاغل برتر برای ESTP عبارتند از:

 • پیمانکار عمومی
 • بازرس ساختمان
 • نقشه بردار
 • مکانیک
 • جنگلبان
 • نجار
 • توسعه دهنده زمین
 • معمار منظر
 • کشاورز یا دامدار
 • فیزیولوژیست ورزش
 • زیست شناس
 • کایروپراکتیک
 • مربی بدن سازی
 • درمانگر تنفسی
 • تکنسین رادیولوژی
 • دلال مسکن
 • مهندس فروش
 • کارگزار بورس
 • مدیر فروش
 • مدیر املاک
 • عامل بیمه
 • مدیر هتل
 • ناظر کارخانه
 • برآورد هزینه
 • مدیر ارشد مالی
 • افسر ارشد اطلاعات
 • تحلیلگر بودجه
 • برنامه ریز مالی
 • معلم حرفه ای
 • گزارشگر تلویزیون
 • افسر نظامی
 • افسر پلیس
 • آتش نشان
 • مربی ورزشی
 • خلبان هواپیمایی
 • مهندس پرواز
 • مهندس عمران
 • مهندس مکانیک
 • کنترل کننده ی ترافیک هوایی
 • امدادگر
 • مهماندار هواپیما
 • صاحب رستوران
 • سرآشپز
 • متصدی بار
 • عکاس

مشاغل نامناسب

توجه به این نکته ضروری است که هر تیپ شخصیتی می تواند در هر شغلی موفق باشد. با این حال، برخی از مشاغل به خوبی با استعدادهای طبیعی و سبک کاری ترجیحی ESTP سازگار هستند، در حالی که مشاغل دیگر نیاز به طرز فکر و رفتاری دارند که به طور طبیعی در ESTP وجود ندارد. مشاغلی که به ESTP نیاز دارند تا خارج از ترجیحات طبیعی خود عمل کند، ممکن است استرس زا یا خسته کننده باشند، و اغلب برای ESTP هایی که شغلی را انتخاب می کنند، جذاب به نظر نمی رسند.

بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده از نظرسنجی‌های عمومی، مشاغل زیر در میان ESTP‌ها نامحبوب هستند.

 • نویسنده
 • کتابدار
 • کیوریتور
 • هنرمند صنایع دستی
 • انیماتور
 • روحانیت
 • دستیار پزشک
 • دستیار پزشکی
 • تکنسین دامپزشکی
 • پرستار بهداشت عمومی
 • متخصص بهداشت دندان
 • معلم مهد کودک
 • مهندس برق
 • مهندس شیمی
 • تکنسین الکترونیک
 • شیمیدان
 • محقق بازار
 • روانشناس سازمانی

ESTP در کارهای تیمی و جمعی

ESTP ها شرکت کنندگان مشتاقی هستند که از شناسایی منابع و حرکت پویا در میان مشکلات برای یافتن راه حل های عملی لذت می برند. آنها اغلب در یک بحران عالی هستند، زمانی که انعطاف پذیری و جهت گیری عملی آنها باعث می شود سر روشنی در میان جمعیت داشته باشند. آنها ممکن است به عنوان صدای عقل عمل کنند و اغلب گروه را به سمت استفاده از ابزارهای موجود برای انجام اقدامات فوری راهنمایی می کنند.

ESTP ها اغلب می خواهند تعاملات را در یک تیم سرگرم کننده و معمولی نگه دارند و ممکن است با اعضای تیم که بیش از حد جدی هستند یا اصرار دارند که کارها به روش خاصی انجام شود درگیری داشته باشند. ESTP ها ترجیح می دهند همه چیز را باز و انعطاف پذیر نگه دارند، و همکارانی که می خواهند در یک برنامه قفل شوند ممکن است با مقاومت ESTP مواجه شوند، به خصوص اگر ESTP مزایای فوری و ملموسی را برای اقدام پیشنهادی مشاهده نکند. آنها زمانی بهترین کار را می کنند که به آنها اجازه داده شود مسائل را به روش عملی و غیرمعقول خود و بدون ساختار یا قوانین تحمیلی زیاد حل کنند.

برای اطلاعات بیشتر: نوع شغل شما چیست؟

ESTP به عنوان یک رهبر

ESTP ها مشتاق به عهده گرفتن مسئولیت هستند، به خصوص در شرایط بحرانی. آنها پرانرژی و متقاعدکننده هستند و دیگران را به راحتی می خوانند تا رویکرد آنها را تطبیق دهند و گروه را به سمت دیدگاه خودشان سوق دهند. ESTP ها صریح و قاطعانه به راحتی نظرات خود را بدون توجه به سیاست های اداری یا واکنش های شخصی ارائه می کنند.

رهبران ESTP به دنبال کارایی هستند و به آنچه قبلاً دیده اند اعتماد دارند. آنها گاهی اوقات با برنامه ریزی بلندمدت دست و پنجه نرم می کنند. آنها ممکن است در تجسم آینده مشکل داشته باشند و ترجیح می دهند مشکلات را به محض بروز مشکل حل کنند. آنها خواهان اقدام و حرکت هستند و مشتاقانه با تیم های خود درگیر خواهند شد تا نتایج فوری به دست آورند.

تیپ شخصیت Estp تیپ شناسی mbti

در روابط

در روابط، ESTP سرگرم کننده و عملی است. شرکای ESTP لذت جو و معاشقه، تمایل دارند همه چیز را هیجان انگیز نگه دارند. آنها اغلب ماجراجویی را دنبال می کنند و مانند یک همبازی هستند که برای سواری همراه می شود.

ESTP ها برای بحث های جدی یا کاوش های عاطفی صبر کمی دارند و ترجیح می دهند همه چیز را سرگرم کننده و پر اکشن نگه دارند. آنها تمایل دارند به نیازهای فیزیکی شریک زندگی خود توجه کنند، اما ممکن است از ارتباطات عاطفی عمیق تر غفلت کنند. بحث های جدی در مورد احساسات به ندرت برای ESTP جویای هیجان جذابیت زیادی دارد.

ESTP ها مشتاق و معقول حل کننده مشکلات هستند. با این حال، جهت گیری آنها به سمت تفکر سریع ممکن است آنها را به تلاش برای اعمال راه حل قبل از درک کامل مسائل مربوط به یک تعارض سوق دهد، به خصوص زمانی که احساسات پیچیده و دشواری درگیر هستند.

ESTP ها شریکی می خواهند که از عملی بودن و تمایل آنها برای کثیف کردن دستانشان قدردانی کند و به آنها آزادی زیادی برای دنبال کردن هیجان بدهد.

ESTP ها در انطباق پذیری و تفکر عملی مهارت دارند و می توانند به دیگران کمک کنند تا خود را با شرایط پیش بینی نشده سازگار کنند و راه حل های معقولی برای مشکلات دشوار بیابند.

 

تیپ های شخصیتی ESTP تمایل دارند با دیگرانی که…

 • آنها را در بحث مکرر درگیر میکنند
 • بازخورد مفید و سازنده ارائه میدهند
 • در مکالمه به راحتی توهین نمی کنند

ایجاد رابطه نمایند.

ESTP ها احتمالاً با افرادی که راحت در مورد یک موضوع گفتگو می کنند، خوب کار می کنند، حتی اگر مخالف باشند. از آنجایی که افرادی که تمایل دارند با بیان مشکلاتی که می بینند احساس راحتی کنند، ESTPها کیفیت مشابهی را در همکاران خود ارزش قائل هستند. آنها همچنین از افرادی که می توانند بازخورد مفیدی ارائه دهند تا ESTP ها رشد و تکامل پیدا کنند، قدردانی می کنند. از آنجایی که ESTP ها می توانند صریح باشند، گاهی اوقات ممکن است از کار با افرادی که توهین به آنها آسان نیست لذت ببرند. در غیر این صورت، ESTPها ممکن است هنگام صحبت با همسالان خود احساس ناراحتی بیشتری کنند.

وقتی دیگران در تیم خود قادر به صحبت در مورد مسائل، ارائه بازخورد و قدردانی از صداقت باشند، ESTPها احتمالاً احساس راحتی و انگیزه می‌کنند، که می‌تواند به آنها کمک کند مؤثرتر کار کنند.

 

تیپ های شخصیتی ESTP ممکن است با موانعی در روابط حرفه ای برخورد کنند

 

ESTP ها ممکن است با پیروی از سیاست ها و رویه های سختگیرانه دچار مشکل شوند. اگر شغل و روابط برای یک ESTP مهم است، آنها باید در ساختار بیشتری کار کنند.

آنها همچنین ممکن است همکاران حساس تر را در صورت ارائه بازخورد بیش از حد انتقادی ناراحت یا ناامید کنند. ESTP ها باید تمرین کنند که پیشنهادات درخواستی را برای خود نگه دارند تا روابط حرفه ای خود را با افراد خاص حفظ کنند.

ESTP ها همچنین ممکن است به جای پیروی از راه مورد انتظار، ایده های خود را دنبال کنند. در حالی که این ممکن است گاهی منجر به نوآوری یا کشف نوعی شود، همچنین می تواند عواقب قابل توجهی برای یک تیم داشته باشد. ESTP ها باید قبل از شکستن انتظارات، حتما با رئیس یا همکاران مشورت کنند.


روابط ESTP (عاشقانه)

 

ESTP ها می توانند شرکای جسور و سرزنده ای باشند که عاشق گذراندن وقت و حضور در کنار دیگران هستند.

 

در یک رابطه عاشقانه، تیپ های شخصیتی کاوشگر نقاط قوتی دارند

 • ارتباط دیدگاه آنها با صداقت باز
 • شریک زندگی خود را تشویق می کنند تا چیزهای جدید را امتحان کند
 • روحیه خوبو  سرگرم کننده، ماجراجویی دارند

ESTPها احتمالاً در برقراری ارتباط با افکار خود با صداقت مهارت دارند، که می تواند از ایجاد مسائل بدون بحث جلوگیری کند. آنها همچنین می توانند بسیار تشویق کننده باشند، به خصوص اگر شریک زندگی آنها بخواهد از منطقه راحتی خود خارج شود و چیز جدیدی را امتحان کند. ESTP ها روحیه سرگرم کننده بسیار مسری دارند که می تواند به شریک آنها کمک کند تا در کاوش ناشناخته ها احساس راحتی بیشتری کند.

 

در روابط عاشقانه، تیپ های شخصیتی کاوشگر ممکن است دچار مشکل شوند…

 • یادگیری وابستگی به شخص دیگر
 • کاهش سرعت برای گذراندن یک به یک با شریک زندگی خود
 • با آرامش در موقعیت های عاطفی با شریک زندگی خود کار می کنند

ESTPها ممکن است در یادگیری اعتماد کردن و وابستگی به شخص دیگر مشکل داشته باشند. از آنجایی که آنها احتمالاً از مستقل بودن بسیار لذت می برند، ممکن است آن را به عنوان قربانی کردن تکیه بر شخص دیگری در نظر بگیرند. با این حال، مهم است که ESTP ها بیاموزند که با شریک خود آسیب پذیر باشند.

از آنجایی که آنها اغلب بسیار در حال حرکت هستند، ESTPها ممکن است شریک خود را ناامید کنند، اگر به اندازه کافی وقت خود را با هم سپری نکنند. آنها باید به خاطر داشته باشند که برای پیشرفت رابطه برای طرف مقابل وقت بگذارند.

آنها همچنین ممکن است برای حل یک موقعیت عاطفی با شریک زندگی خود دچار مشکل شوند. از آنجایی که تمایل دارند مسائل را به صورت منطقی پردازش کنند، ممکن است اهمیت احساسات طرف مقابل را در برخی موارد نادیده بگیرند. آنها باید هوشیار بودن و مراقبت از احساسات موجود در بحث را تمرین کنند.

ESTP ها به عنوان والدین

به عنوان والدین، ESTP ها اغلب از طریق قدردانی مشترک از فعالیت و خودانگیختگی با فرزندان خود ارتباط برقرار می کنند. ESTPها اغلب به اندازه فرزندانشان نسبت به دنیا علاقه مند و کنجکاو هستند و فرزندان خود را تشویق می کنند که از نظر فیزیکی درگیر شوند و ریسک کنند.

والدین ESTP نسبت به کودکان ترسو یا حساس کمتر صبور هستند و ممکن است بخواهند فرزندانشان سرسخت و پوست کلفت باشند. آنها ممکن است علاقه زیادی به لحظات آرام یا بحث های احساسی نداشته باشند. آنها از دیدن موفقیت فرزندانشان به خصوص در فعالیت های ورزشی یا رقابتی لذت می برند و اغلب نقش یک مربی مشتاق را بازی می کنند.

سبک ارتباطی ESTP

ESTP ها تمایل دارند که ارتباطات متقاعد کننده و پر انرژی باشند. آنها به سرعت واقعیت های وضعیت فعلی را مشاهده می کنند و دیگران را به اقدام در مورد مشکلات عملی ترغیب می کنند. بسیاری از ESTP ها بسیار آزادانه صحبت می کنند و می توانند در رساندن پیام خود صریح و بی حوصله باشند. آنها ممکن است نخواهند منتظر بمانند تا شخص دیگری قبل از اینکه بتواند اقدام کند خرید کند. ESTP ممکن است جذاب باشد و بسیاری از ESTP ها در مذاکره با دیگران استاد هستند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن به اهداف خود برسند.

تیپ شخصیت Estp تیپ شناسی mbti

انگیزه در این تیپ شخصیتی

هنگامی که افراد پرانرژی، رانده و متمرکز هستند، معمولاً می توان آن را به رفتارهای انرژی زا نسبت داد. بنابراین، مهم است که بدانیم چه نوع فعالیت هایی برای هر تیپ شخصیتی انگیزه ایجاد می کند.

 

تیپ های شخصیتی ESTP تمایل دارند با انگیزه و انرژی …

 • روی پای خود فکر می کنند
 • تجربه مکان ها، افراد و غذای جدید
 • توجه اطرافیان
 • ساختن و خلق چیزهای جدید
 • آزادی کشف و رویارویی با جهان

ESTP ها اغلب با فکر کردن در محل برانگیخته می شوند. آنها افرادی تندرو و سازگار هستند که از داشتن شانس نشان دادن استعدادهای خود با استفاده از هوش سریع و اعتماد به نفس لذت می برند.

آنها همچنین ممکن است از فرصت هایی برای آزمایش چیزهای جدید لذت ببرند. آن‌ها عاشق تجربه مکان‌های جدید هستند و احتمالاً از بیرون رفتن از منطقه امن خود، حتی برای امتحان یک رستوران جدید، قدردانی می‌کنند.

ESTP ها معمولاً افرادی پرانرژی و پرانرژی هستند که در کانون توجه پیشرفت می کنند. هنگامی که آنها قادر به سرگرم کردن یا جلب توجه افراد اطراف خود هستند، ESTPها اغلب احساس می کنند که در خانه هستند.

آنها عاشق این هستند که بتوانند چیزهای جدید بسازند. ESTPها افراد بسیار کاربردی هستند، اما خارج از چارچوب نیز فکر می کنند. آنها می توانند خلاقیت و عملکرد را برای کمک به بهبود شرایط خاص متحد کنند. هنگامی که آنها قادر به استفاده از این مهارت هستند، ESTPها ممکن است حتی بیشتر از حد معمول احساس هیجان و انرژی کنند.

ESTP ها تمایل دارند از داشتن استقلال برای کشف دنیای اطراف خود در اوقات فراغت خود لذت ببرند. وقتی می‌توانند چیز جدیدی در مورد دنیا برایشان کشف کنند، احساس هیجان می‌کنند. داشتن آزادی برای مواجهه با محیط در زمانی که می‌خواهند فرصتی است که ESTPها معمولاً به دنبال آن هستند.

وقتی ESTPها بتوانند در کارهای انرژی زا شرکت کنند، احساس شادی و بهره وری بیشتری خواهند داشت. آنها می توانند از توانایی های خود به خوبی استفاده کنند و از کاری که انجام می دهند لذت ببرند، که احتمالاً مشارکت کلی آنها را در یک محیط کار بهبود می بخشد.

تیپ شخصیت

تیپ های شخصیت mbti چیستند

تیپ شخصیت Estp

تیپ شخصیت Estp تیپ شناسی mbti

چگونه تیپ شخصیتی است؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا